NEDEN BİL KOLEJİ ANAOKULU?

NEDEN BİL KOLEJİ ANAOKULU?

NEDEN BİL KOLEJİ ANAOKULU?

 

ANAOKULUMUZUN HEDEFLERİ

3 Yaşını doldurmuş,4-5 ve 6 yaş çocuklarının gelişimsel düzeyleri, ilgi ve yetenekleri göz önünde bulundurularak;

  • Kendini tanıyan ve ifade edebilen, sorumluluk bilinci ve öz saygısı gelişmiş,
  • Sevgi ile büyütülen, kendine ve başkalarına saygılı, öz güveni gelişmiş,
  • Her insanın değerli olduğuna inanan, farklılıklara saygı ile bakan,
  • Ailelerin de dayandığı temel ilkeleri öğrenen,  önemseyen ve yaşama geçiren,
  • Bu alanda çevresine duyarlı ve akademik kazanımları da güçlü çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Çocuklarımızın yaşamında okul öncesi dönem, gelecek hayatını tümüyle şekillendiren çok önemli bir süreçtir. Kalıplaşmış klasik eğitim metotlarından farklı olarak, her çocuğu özgür kılan, bireysel öğrenme hızına göre ilerleyen, eğitimin metotlarını uygulamaktayız.

Sağlıklı beslenme ve doğru eğitimin bir arada sunulduğu, uzman eğitmen kadrosu eşliğinde geleneksel eğitimin dışında, çoklu zeka ve yaratıcılığın merkezde olduğu bir eğitim anlayışı ile mutlu, yaratıcı ve sağlıklı nesiller için buradayız.

YAŞAYARAK ÖĞRENİYORUZ

*DUYUSAL OYUN ATÖLYESİ

Çocukların duyu organlarını uyaran tüm aktiviteleri içerir. Dokunma, koku alma, tatma, görme ve duyma duyularını destekleyen duyusal masalar, farklı form ve yapıdaki yoğurma maddeleri çocuklardaki keşfetme duygusunu harekete geçirir ve çocuklar oynarken, yaratırken ve araştırırken her açıdan gelişmelerini sağlamaktadır.

* EKOLOJİ ATÖLYESİ

Ekiyoruz, biçiyoruz, üretiyoruz ve doğayı koruyoruz. Bil Koleji Anaokulunda gerçekleştirdiğimiz ekoloji atölyesinde, çocuklarda çevresel farkındalık, doğanın sadece insana ait olmadığı, hayvanlar, bitkiler ve diğer canlılarla paylaşılan, tüm canlıların eşit haklara sahip olduğu bilincini çocuklara aktarmaktayız.

* STEM EĞİTİMİ

Stem, Science (Fen Bilimleri), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik), Mathematics (Matematik) alanlarını kapsayan bir yaklaşımdır. Stem eğitimi ile çocukların eleştirel düşünmelerini, planlama yapmalarını, uygulamalarını test etmelerini, kendilerini ifade etmelerini, sorgulama yapmalarını ve oyun odakları öğrenmelerini sağlamaktayız.

YABANCI DİL (İNGİLİZCE- 20 SAAT, İSPANYOLCA-2 SAAT)

Anaokulumuzda çocukların bilişsel gelişimlerine katkısı olduğu kadar toplumsal, bireysel ve kültürel gelişimlerine de katkısı olan yabancı diller eğitim programı eğlenceli, sosyal, iletişime dayalı, çeşitli oyun, şarkı ve aktiviteler ile uygulanmaktadır.

AMAÇ: Çocuğun öğrenme isteğini en üst düzeye çıkarıp severek öğrenmesini sağlamaktır. Yaş grupları ve gelişim özellikleri dikkate alınarak hazırlanan zengin eğitim materyalleri ile desteklenen programla çocuklar temel düzeyde iletişim kurma becerisini kazanmaktadır.

BAHÇE OYUNLARI

Çocuklar için doğayı tanıma ve inceleme bedensel gelişimin desteklenmesine de olanak sağlar. Bahçe, çocukların özgürce oynadığı, çeşitli deneyimleri yaşayarak, korkularını yendiği bir oyun ortamı olarak kullanılmaktadır.

MÜZİK, DRAMA VE TİYATRO

Çocuklarda en erken gelişen zeka, ritmik ve görsel zekadır. Çocuğun kendini yorumlaması, estetik, beceri ve yeteneklerinin gelişmesi için drama, tiyatro ve kukla etkinliklerimiz uzman rehberliğinde gerçekleştirilmektedir.

SPORTİF ETKİNLİKLER

Çocuklarımız yaş seviyelerine ve yeteneklerine uyumlu olarak, jimnastik ve bale dallarında sportif etkinlikler gerçekleştirmektedir.

REHBERLİK

Anaokulumuzda uygulanan programın psikolojik açıdan hazırlanıp geliştirilme aşamasında da yer alan psikoloğumuz, okulumuzda uygulanan psikolojik hizmetler kapsamında çocukların okul ortamındaki psikolojik gelişimlerini takip etmekle beraber, veli görüşmeleri, ailelere yönelik seminerler, oyun ve grup terapileri ile çocukların sosyal gruplara uyumunun gözlemlenip, çeşitli psikolojik testler ile raporların hazırlanması ve eğer terapi ihtiyacı olan çocuklar tespit edilirse gerekli eğitim ve tedavi sürecine yönlendirilmesi gibi birçok konuda görev almaktadır.

 

“BİR İNSANI AHLAKEN EĞİTMEDEN SADECE ZİHNEN EĞİTMEK TOPLUMDA ONARILAMAZ HASARLARA YOL AÇABİLİR.” Anlayışı eğitime karşı olan en temel bakış açısıdır.